LG #podzielsięubraniem, czyli projekty, które niosą realną pomoc

LG #podzielsięubraniem, czyli projekt, który niesie realną pomoc

Okres jesienno-zimowy nie nastraja nas z reguły pozytywnie. Jednak dla osób w kryzysie bezdomności jest to wyjątkowo trudny czas. Launch nowych pralek i suszarek LG Vivace stał się okazją do zainicjowania akcji społecznej LG #podzielsięubraniem, która doskonale wpisywała się w filozofię marki „Life’s Good when You share”.

technology LG 2019

wyzwanie

Dobry partner jest bezcenny

Pierwszym wyzwaniem, przed jakim stanęliśmy, było znalezienie odpowiedniego partnera do współpracy. Z jednej strony szukaliśmy kogoś, kto zna realne problemy i potrzeby osób w kryzysie bezdomności, by zderzyć je z naszą wizją, a z drugiej zaufa marce i zaangażuje się w nieznaną akcję.

etap I

Zbiórka dla potrzebujących

Przy współpracy z Fundacją Daj Herbatę i Klubokawiarnią Życie jest Fajne w Warszawie przez 3 miesiące prowadziliśmy zbiórkę ubrań dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież można było zostawiać w specjalnej strefie LG w Klubokawiarni „Życie jest Fajne”, gdzie została wyprana, zdezynfekowana, wysuszona w urządzeniach LG, a następnie przekazana do potrzebujących.

etap II

zróbmy hałas

Chcąc możliwe zwiększyć zasięg akcji, jej rozpoczęcie ogłosiliśmy podczas konferencji prasowej nowej linię pralek i suszarek LG Vivace. O zbiórce informowaliśmy w materiałach prasowych oraz poprzez influencerów, zaangażowanych do współpracy przez agencję współpracującą z LG, Get Hero.

tona ubrań to pomoc dla ponad 500 potrzebujących

efekty

Life’s Good when You share

Przez ten czas zebraliśmy prawie tonę ubrań, które trafiły do 500 potrzebujących, a sama akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Jednak nie był to jedyny pozytywny efekt projektu. Osoby zatrudnione w Klubokawiarni „Życie jest Fajne” to dorośli autyści, którzy – w szczególności Ci z bardziej rozwiniętym spektrum autyzmu – nie potrafią korzystać z takich urządzeń, jak pralka czy suszarka do ubrań. Obsługiwanie urządzeń LG było więc dla nich praktyczną nauką i krokiem ku większej samodzielności.

1 tona

tona – waga wszystkich ubrań

500

liczba potrzebujących, którzy otrzymali ubrania